skip to Main Content

Co je to kreditní karta a jaké jsou podmínky pro získání?

Kreditní Karta CLUBCARD Od Tesco

Kreditní karta je oproti kartě debetní výhodná pro ty, kteří nemají na účtu dostatečné množství financí pro nákup, který hodlají provést. Pokud jste jejími vlastníky, můžete čerpat peníze na úvěr, s debetní kartou můžete jít buď pouze do výše financí, které na ní máte uložené, nebo do výše kontokorentu.

Použít kreditní kartu můžete nejen na území České republiky, ale také v zahraničí. Zahraniční kreditní karta je samozřejmě dražší. Kreditní karta slouží většinou hlavně pro platbu v obchodech za zboží nebo za služby, ale lze si pořídit i kartu, která je určená pro výběry z bankomatu. Rozhodnutí je vždy v první řadě na vás, takže pokud máte zájem o takovou úžasnou kartu, tak není nikdy velký problém si ji zařídit. Nakonec poznáte vždy začátek i konec všeho, co by vás mohlo zajímat.

Podmínky pro zisk kreditní karty

Hlavou se vám určitě honí, jak to udělat, abyste se stali majiteli kreditní karty a mohli využívat půjček na ni.

Musí vám být víc než osmnáct let, musíte být občanem České republiky a nakonec je třeba mít nějaký měsíční příjem – toto hledisko si určují banky individuálně. To znamená, že váš příjem může být různými bankami posuzován různě – jedna banka vám kartu vydat může, jiná ne.

Někdy je pro vydání karty požadováno, abyste měli vytvořen účet u dané banky, jindy to třeba není. Opravdu velmi záleží na individuálním hledisku jednotlivých peněžních ústavů. Jejich výběr je u nás dostatečně široký, takže pokud se vám nepodaří uspět u jednoho typu banky, tak můžete vyrazit k druhému. Nakonec budete jistě někde úspěšní. Už jen pro ten pocit, že si chcete pořídit vše, co by nás mohlo zajímat.

U takových podmínek není nikdy co řešit. Pokud tedy zájem o kreditní kartu máte, tak bude jistě rozhodnutí o jejím zisku přesně tak jednoduché, jako kdybychom se snažili o cokoliv jiného. Předem si ale vše důkladně prověřte. Zjistěte si nabídky jednotlivých peněžních ústavů, které vám dají k dispozici jednotlivé podmínky.

Podmínky úvěru si důkladně prostudujte

Úvěr, který jste si od banky na kreditní kartu vzali, je třeba splatit co nejdříve. Vhodné je totiž měsíční splátky splatit již během bezúročného období. Potom totiž naskakují celkem vysoké úroky, což je dost nepříjemné, zvlášť pokud se necháte svést reklamou na kreditní kartu bez úroků, na kterou lákají některé banky.

Možná jste již přišli na to, že takové sliby některých institucí asi moc pravdivé nejsou a vy máte rozhodně vždy šanci všechno pořádně vstřebat. Rozhodně se nenechejte vtáhnout do nějakých podmínek, se kterými nejste pořádně seznámeni. Pravdivé je jejich lákání jen v průběhu bezúročného období, později již ne.

Měsíčně je třeba splatit většinou minimálně 5 až 10 procent z celkové částky, lepší je ale splácet rychleji a vyšší částky, protože jinak se vám může tento tradiční způsob dost prodražit.

Nejnovější příspěvky

Podělte se o vaše zkušenosti

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat