skip to Main Content

Jak si najít skvělou a vysněnou práci?

Jak Najít Skvělou Práci

Máte splatné důležité účty, ale nejste si jisti, zda vaše úspory stačí? Nebo jste frustrovaní z hledání práce a cítíte se přetížení?

Důležitou součástí pocitu spokojenosti v profesním životě je najít práci, která vám bude vyhovovat. Pokud vám tato spokojenost v současném zaměstnání chybí, můžete podniknout určité kroky ke zlepšení své pracovní situace. Tím, že věnujete čas tomu, abyste ukázali, že jste kvalitním kandidátem, si můžete otevřít nové a zajímavé profesní příležitosti. V tomto článku se zabýváme důležitostí hledání vhodného zaměstnání a podělíme se o návod, jak získat dobrou práci.

Pokud vám tyto problémy s hledáním práce připadají povědomé, zde je komplexní návod, který vám pomůže.

Důležité je vědět, jak získat dobrou práci

Vědět, jak získat dobrou práci, je důležitou součástí pocitu spokojenosti se svou kariérou. O své kariéře můžete uvažovat jako o nepřetržité cestě. I když vaše současná pozice nemusí být nutně vaší vysněnou prací, jste o krok blíže k nalezení té správné pozice pro vás. Tím, že budete pokračovat v získávání relevantních zkušeností, můžete pokročit v hledání své ideální pozice. Činnosti, jako je navazování kontaktů, rozvíjení nových dovedností, aktualizace životopisu a učení se, jak vést pohovor, vám mohou pomoci v kariérním postupu a nalezení dalších příležitostí.

Pro mnohé z nás se dobrá práce neobjeví jen tak ze vzduchu. Získání dobré práce vyžaduje více než jen štěstí, ale spíše soustředění a trochu strategie.

Vyhledávání správných pracovních míst a společnost

Podívejme se, jak efektivně najít práci. Na rozdíl od mnoha uchazečů se nebudete vrhat do práce a začínat posílat životopisy na všechny inzeráty, které uvidíte.

Položte si následující otázky:

 • Chci pracovat ve startupu nebo v zavedené společnosti?
 • Chci pracovat doma, nebo u kancelářského stolu?
 • Chci pracovat ve stejném oboru?
 • Pro jakého šéfa chci pracovat?
 • V čem jsem dobrý?
 • Za jaké dovednosti nebo úspěchy mě předchozí manažeři chválili?
 • Budou mi tato zaměstnání platit dostatečný plat, který pokryje mé potřeby?
 • Usiluji o lepší plat, kariérní růst nebo samostatnost? Co z toho jsem ochoten obětovat?

Muž píše životopis pro novou práci

Vylepšete svůj životopis

Vytvoření životopisu, který zaujme personalisty, je prvním krokem k nalezení dobré práce. Klíčem k úspěchu je přizpůsobit svůj životopis každému pracovnímu místu, o které se ucházíte.

Při rozhodování, co do životopisu zahrnout, vybírejte akční položky, které zaměstnavatele zaujmou. Vedle zahrnutí kvalitativních výsledků do části o pracovních zkušenostech můžete přidat také některé kvantifikovatelné údaje. Přidání statistik a čísel je skvělý způsob, jak zaměstnavateli přesně ukázat, co jste ve svých předchozích funkcích dokázali.

Pracujte na svých dovednostech

Až budete připraveni začít hledat novou práci, zamyslete se nad tím, které dovednosti by vám pomohly být kvalifikovanějším kandidátem. Začněte tím, že si přečtete různé nabídky práce a zjistíte, jaké dovednosti zaměstnavatelé ve vašem oboru hledají. U každého cíle můžete podnikat malé kroky ke splnění větších cílů. Rozdělte si proces učení na různé části, abyste si udrželi motivaci.

Ptejte se během pohovoru

Přestože je pohovor příležitostí pro zaměstnavatele, aby vás poznal, je také vaší příležitostí, abyste poznali jeho. Před pohovorem si nezapomeňte připravit seznam otázek, které máte o společnosti a pozici, o kterou se ucházíte. Zde je několik otázek, které vám pomohou zjistit, zda by pro vás tato práce byla vhodná:

 • Jak vypadá váš průměrný pracovní den?
 • Kolik lidí pracuje v tomto oddělení?
 • Jaký je styl vedení společnosti?
 • Co se vám na práci v tomto oddělení líbí nejvíce?
 • Je v této společnosti velký prostor pro růst?
 • Jak tato společnost pomáhá svým zaměstnancům uspět?

Naučte se zvládat odmítnutí

Je lepší naučit se zacházet s odmítnutím teď, dokud nejste jeho příjemcem. Příprava minimalizuje pravděpodobnost, že budete několik dní trucovat.

Zkuste se na věc podívat z pohledu zaměstnavatele. Je v pohovoru něco, co by ho mohlo odradit? Je váš životopis nevýrazný? Pracujte na zlepšení těchto bodů v průběhu dalšího procesu hledání práce.

Rychlost, s jakou vás přijmou, závisí na úsilí, které jste ochotni vynaložit. Naučit se, jak najít skvělou práci a získat zaměstnání, není těžké. Proces je jednoduchý, stačí, když se ho budete držet.

Vyzkoušejte tento postup, zjistěte, jak velký pokrok můžete za měsíc udělat, a pokračujte v něm, dokud nezískáte skvělou práci, o kterou usilujete.

Nejnovější příspěvky

Jak založit .S.R.O

I vy jste učinili důležitý krok a rozhodli jste se pro soukromé podnikání. Velmi oblíbenou formou je podnikání pod křídly společnosti s ručením omezeným. Založení společnosti není složité a má celou…

Podělte se o vaše zkušenosti

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat