skip to Main Content

Co pomůže nováčkům ve světě úvěrů?

Žena Vyřizuje Půjčku Přes Počítač

Chcete si poprvé půjčit peníze? Pomalu ale jistě se ztrácíte ve všech těch pojmech, číslech a údajích? Nevíte, co je důležité a co naopak zbytečné? Potřebujete zkrátka jednoduše poradit? Pak jste tady naprosto správně! V tomto článku vám stručně a jasně vysvětlíme, co je pro vás u půjček důležité, podle čeho byste se měli řídit a které parametry můžete zcela vypustit.

Nejdůležitější parametry u půjček

Naprosto nejzásadnějším a nejdůležitějším číslem u půjček je přeplacená částka. Jedná se o sumu, kterou přeplatíte za půjčku. To znamená, že si například půjčíte 10 000 Kč a bance nebo soukromému poskytovateli vrátíte 12 000 Kč. Oné 2 000 Kč jsou přeplacenou částkou.

U půjčky byste se tedy měli snažit, aby tato přeplacená částka byla co nejnižší, ideálně v řádech jen několika procent.

Přeplacenou částku si můžete sami spočítat sečtením všech měsíčních splátek, anebo ji jednoduše zjistíte pomocí hodnoty RPSN.

Jak nenaletět u půjček?

RPSN je číslo, které udává, o kolik přeplatíte danou půjčku. Běžně se uvádí v procentech. V případě naší ukázkové půjčky 10 000 Kč by tedy RPSN činilo 20 %. Čím nižší toto číslo je, tím samozřejmě lépe. Ideální je vybírat si půjčku s RPSN do 10 %. Tudíž za půjčku přeplatíte maximálně jen 10 %. Nenechte se tedy uchlácholit samozvanou výhodnou nabídkou, „akční” úrokovou sazbou či novinkou na trhu, ale vždy si vybírejte půjčku podle toho, kolik za ni přeplatíte.

Půjčku můžete mít i zdarma

My vám doporučujeme v případě potřeby, vyzkoušet půjčku od Zaplo.cz. Zde vám půjčí částku při první půjčce do 16 000 Kč a RPSN činí 0 %. Tedy pokud si půjčíte těch zmíněných 10 000 Kč, nepřeplatíte ani korunu navíc. Podívejte se na více informací o této půjčce zde.

Půjčky jednoduše a rychle

Takto si mezi sebou srovnejte třeba hned tři nebo čtyři nabídky, abyste viděli, která z nich je nejvýhodnější. Nenechejte se zmást reklamami ani sliby daných poskytovatelů. Pro vás je nejdůležitější, abyste za danou půjčku nepřeplatili šílené částky. Následné sjednání půjčky je už otázkou pár minut. Stačí vyplnit online formulář, počkat na schválení půjčky a peníze jsou vaše. Jednodušeji by to už ani nešlo.

Ukázka vybraných produktů

Finanční subjekt Měsíční splátka RPSN Přeplatíte
Půjčka Zaplo 10 000 Kč 0 % 10 000 Kč
Půjčka Provident 10 000 Kč 0 % 10 000 Kč
Půjčka Via SMS 10 000 Kč 1 270 % 12 400 Kč

Příklad je uveden k půjčce na 30 dní.

Nejnovější příspěvky

Podělte se o vaše zkušenosti

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat