skip to Main Content

Jak vyřešit své problémy s půjčkou?

Řešení Problému S Půjčkou

Máte finanční problémy? Obáváte se každé návštěvy internetového bankovnictví, co tam zase bude? Máte strach, že nebudete mít dokonce na jídlo? Pak máte skutečně vážné finanční problémy! Ovšem žádný problém není neřešitelný. A to ani ten finanční! Jak si můžete pomoci s půjčkou? A jak na to jít chytře, aby se půjčka neobrátila proti vám? To vám poradíme právě zde.

Půjčky nejsou špatné, jen na ně musíte jít chytře

Půjčky nejsou ve své podstatě špatné. Mohou vám skutečně efektivně pomoci ven z finančních problémů. Jen je potřeba na ně jít chytře. To nejhorší, co můžete udělat, je vzít si první půjčku, na kterou narazíte. To rozhodně nedoporučujeme! Ideální je si dát trochu na čas, porozhlédnout se po dostupných možnostech a až pak se rozhodnout.

Zvolte takovou půjčku, která bude skutečně výhodná

Nejlepší je samozřejmě taková půjčka, která je maximálně výhodná. Jaká to vlastně je? Taková, kterou příliš nepřeplatíte, kterou nebudete splácet několik let a která vás úplně nezruinuje. Taková půjčka má několik parametrů, podle kterých ji poznáte. Zaprvé je to přeplacená částka. Zadruhé je to RPSN, které by se mělo pohybovat do 10 %. Zatřetí je to doba splatnosti, která by měla být ideálně do 24 měsíců. A začtvrté je to výše měsíčních splátek, které by se neměly přehoupnout přes 30 % vašeho čistého měsíčního příjmu. Podle těchto jednoduchých indícií poznáte, zda půjčka je skutečně výhodná.

Ukázka: Při půjčce 100 000 Kč na dobu 24 měsíců.

Finanční subjekt Měsíční splátka RPSN Přeplatíte
Hello bank 4 454 Kč 6,67 % 6 896 Kč
Moneta Money Bank 4 473 Kč 7,1 % 7 345 Kč
Equa bank 4 610 Kč 10,36 % 10 640 Kč
UniCredit Bank 4 758 Kč 16.44 % 14 896 Kč

Proč je výhodnost půjčky tak důležitá?

A proč je to vlastně důležité? Proč by vás to vůbec mělo zajímat? Ano, můžete si sjednat nějakou náhodnou půjčku a neřešit její výhodnost, ale to by se nakonec mohlo obrátit proti vám. Místo toho, že by vám půjčka pomohla, by vás totiž taková půjčka spíše stáhla ke dnu. Zbytečně byste jí přeplatili a tím pádem přišli i o své peníze. Proto je lepší si vybírat takovou půjčku, u které je přeplacená částka co nejnižší.

Půjčka se stane vašim přítelem

Pokud si ovšem pohlídáte její výhodnost, přeplacenou částku a dobu splatnosti, může se nakonec půjčka stát vašim nejlepším přítelem a pomocníkem. Finanční tíseň s ní snadno překonáte, krizi zažehnáte a nakonec se postavíte opět na vlastní nohy.

Nejnovější příspěvky

Podělte se o vaše zkušenosti

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat