skip to Main Content

Kolik si můžete maximálně půjčit bez zajištění?

Půjčky Bez Ručení / Zajištění

Nemáte aktuálně žádnou nemovitost, kterou byste mohli vložit jako zástavu půjčky? Potřebujete si ale i přesto půjčit? Kolik si vlastně maximálně můžete půjčit, aniž byste cokoliv vkládali do zástavy nebo neměli ručitele? Na to si pokusíme odpověď právě zde.

Půjčka bez zajištění nemovitostí – co to znamená?

Půjčka bez zajištění znamená, že bance nedáte nemovitost jako zástavu. Taková půjčka není vlastně nijak krytá nemovitostí jako ručitelem. Výhodou je, že v případě problémů nepřijdete hned o střechu nad hlavou. Nevýhodou ale je, že si samozřejmě takovou půjčku nemůžete sjednat na příliš vysoké částky a i tak stále musíte například doložit výši svých příjmů, aby vám banka mohla půjčit.

Kolik si můžete půjčit bez zajištění?

A jak vysoká taková částka může být u bankovní společnosti? To samozřejmě záleží na dané bance. Například Komerční banka vám takto půjčí až 2 500 000 Kč, ČSOB maximálně 800 000 Kč, Česká spořitelna opět shodně až 2 500 000 Kč, Raiffeisen Bank až 700 000 Kč.

Nebankovní půjčka bez zajištění

Na kolik lze dosáhnout u nebankovní společnosti? Třeba Home Credit vám poskytne pouze 250 000 Kč, rychlá půjčka OneCredit až 600 000 Kč, Cofidis maximálně 500 000 Kč, Zonky.cz750 000 Kč.

Konečné částky se tedy hodně různí.

V čem jsou půjčky bez zajištění výhodné?

Jak už bylo řečeno, u takové půjčky nemusíte ručit svou nemovitostí. Úroková sazba se pohybuje od 4,9 % až po 10,9 %. Úroková sazba je sice vyšší než u hypotéky, ale zase máte jistotu, že nepřijdete o svůj byt či dům. Doba splácení se pohybuje od jednoho roku až po 8 let. V tom může nastat poněkud problém, neboť na splácení hypotéky máte mnohem delší časové možnosti.

Jak si lehce a snadno tuto půjčku sjednat?

O půjčku bez zajištění si můžete zažádat online u své banky, ve svém internetovém bankovnictví nebo prostřednictvím online formuláře na webových stránkách vybrané banky. Stačí vyplnit jednoduchý formulář a odeslat. Následně počkáte pár hodin, maximálně dnů, dokud se vám zaměstnanec dané banky neozve a nesjedná s vámi konkrétní podobu půjčky. Ideální je v případě vyšší částek zavítat přímo na pobočku dané banky a domluvit se zde osobně.

Vyzkoušejte srovnávač půjček

Také můžete ušetřit spoustu času a využít online srovnání půjček, kde nejenom že si vyberete svou konkrétní půjčku, ale zároveň si jí i sjednáte a díky tomu lze mít peníze už do 24 hodin.

Nejnovější příspěvky

Podělte se o vaše zkušenosti

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat