skip to Main Content

LED žárovky pomohou uspořit nemalé peníze

Několik Typů LED žárovek

Pokud jde o nižší výdaje, každá domácnost by měla začít naslouchat. Vyřešit finanční problémy doma totiž nemusíte jen změnou zaměstnání, najít si lépe placené místo je jedna věc – druhá však je omezení výdajů na nejnutnější minimum. Bylo by chybou říkat si, že tohle prostě nejde. Naopak, vždy jsou tu rezervy, které na první pohled vůbec nevidíte. A nejinak je tomu i u svítidel, právě na nich se totiž dají uspořit nemalé peníze…

Novodobé typy žárovek jsou totiž nejen bezpečné, ale i maximálně efektivní…

Životnost až v řádu jedné generace, prakticky nulová toxicita a odolnost vůči případným nárazům. Takzvaná LED technologie umí mnoho, přitom pořízení žárovek do celého bytu je jednoduchá záležitost, která nevyjde na žádné velké prostředky. Oproti klasickým úsporným žárovkám nabízí i jednoduchou konstrukci a více než stonásobně menší objem toxických prvků. Odolá vibracím a zahřívá se jen tak, aby mohla svítit – nevydává zbytečné teplo do okolí, které byste museli draze zaplatit na faktuře za dodávky elektřiny. Šetrností k životnímu prostředí samozřejmě tento model žárovek hodně potěší nejen ty, kteří jsou dbalí ekologie. Copak chceme přírodu neúměrně zatěžovat?

Úspora energie vás možná překvapí, už jste někdy mohli škrtnout devět desetin nákladů?

Použití LED žárovek nebo obecně LED světelných zdrojů může přinést mimořádnou úsporu, a to často v řádu desítek procent. Jistě, může být až o devadesát procent více efektivní. Snižte si klidně zálohy za dodávky elektřiny, protože přeplatek je při využití LED rozhodně zaručen. Navíc, tento model žárovek už nestojí velké peníze, kvalitní kousky pořídíte už za stokorunu a cena jde rok od roku spíše dolů. Co patří mezi další přednosti moderních LED žárovek?

  • Dlouhá životnost. Klidně až sto tisíc hodin svícení, v minulém století žárovka snesla cca 2 000 hodin provozu, než jí praskla vlákénka. Naštěstí, dnes už je prostě jiná doba, jiné technologie.
  • Nahradí jakýkoliv druh osvětlení. Nemá význam spekulovat, čím jste svítili předtím. Snad jen si správně vyhledejte v prodejnách závity žárovek – E14 a E27 nebo GU10 jsou dost odlišné.
  • Nevyzařují UV. Žádné UV emise, to znamená zdravá domácnost. Snad i proto se LED žárovek využívá třeba i v muzeích nebo galeriích, kde dlouhodobě neškodí vystaveným exponátům.

Ke konci životnosti vlastně ani nezhasnou, jen se v tomto případě zhoršuje svítivost

A jedna zajímavost, LED žárovky vlastně spíš pomalu ztrácejí svítivost, není to rozhodně tak, že by svítit úplně přestaly. Samozřejmě je to indikátor výkonu, takže vyměníme stávající model za jiný. Ale tuhle otázku budeme řešit přinejmenším za pár let…

Nejnovější příspěvky

Podělte se o vaše zkušenosti

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat