skip to Main Content

Přemýšlíte o půjčce? Poradíme vám

Finanční Poradce Radí Ohledně Půjčky.

Váháte nad půjčkou? Zvažujete své možnosti? Díváte se po různých alternativách? Pak od nás máte obrovskou pochvalu. Půjčka totiž není jednoduchým rozhodnutím a určitě jej nemůžete jen tak uspěchat. Proto je dobře, že se na to chcete připravit a hledáte si potřebné informace. V tomto článku vám poskytneme nejdůležitější informace, které vás na sjednání půjčky připraví.

1. Nesjednávejte si půjčku jen tak na zkoušku

Zaprvé bychom chtěli apelovat na všechny, kteří si chtějí sjednat půjčku „jen tak na zkoušku”. Pokud si už sjednáváte půjčku, tak jedině „naostro”! Každá vaše žádost o půjčku, byť neúspěšná, je totiž zapsána do rejstříku dlužníků. Proto to nikdy „jen tak nezkoušejte”. Neplyne z toho nic dobrého.

2. Splácet můžete jak dlouho chcete, ale nejkratší doba splácení je nejlepší

I když si u většiny půjček můžete zvolit dobu splácení, jakou chcete, tak toho přece jen nezneužívejte. Víme, že budete sice u dlouhé doby splatnosti splácet měsíčně méně, ale rozhodně se to nevyplatí!

Čím déle totiž budete splácet, tím více za půjčku přeplatíte. Proto se snažte vždy zvolit takovou dobu splatnosti, která bude nejen úměrná výši měsíčních splátek, které ještě zvládnete, ale také přeplacené částce.

3. Hlídejte si RPSN

Nemusíte být studovaný ekonom, abyste se v půjčkách vyznali. Stačí si hlídat RPSN a vše budete mít pod palcem. RPSN totiž uvádí, kolik procent za danou půjčku přeplatíte. Proto si hlídejte tento údaj a už nikdy nikomu neskočíte na lep. Pokud se navíc budete řídit výše zmíněnými radami, bude vaše půjčka vždy výhodná.

4. Pročtěte si smlouvu

A v neposlední řadě opět musíme apelovat jako stovky před námi – pořádně si pročtěte úvěrovou smlouvu! Jakýkoliv skrytý poplatek vás totiž v budoucnu může stát více než jen pár slz. Proto si hlídejte, abyste za půjčku nepřeplatili více, než je ve skutečnosti nutné.

Nejnovější příspěvky

Podělte se o vaše zkušenosti

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat