skip to Main Content

Registr dlužníků Solus: Co to je?

SOLUS Registr Dlužníků Zdarma

Setkali jste se s pojmem SOLUS, ale netušíte, co to je? Chtěli byste znát přesný význam tohoto slova? Nebo vás zajímá zákulisí této organizace? Pak jste tady správně! V tomto článku vám přesně popíšeme a vysvětlíme, co to vlastně ten SOLUS je, v čem je specifický a proč by vás vlastně měl zajímat.

SOLUS logo

Solus a jeho základní definice

A začneme na začátku. SOLUS je zájmové sdružení právnických osob, které shromažďuje informace a údaje o osobách, které dluží peníze. Jinak řečeno se jedná o registr dlužníků. Do něj se dostanete jednoduše – dlužíte nějaké firmě nebo společnosti peníze a nesplácíte řádně své závazky. Může se jednat například o dluh u půjčky, ale také o nezaplacenou fakturu, pokutu či platbu za energie.

Solus nám slouží, nepanuje

Ovšem nemusíte se bát. Existuje řada podmínek a pravidel, které musíte splnit, abyste se do SOLUSU dostali. Zaprvé musíte dlužit minimálně 3 měsíce, zadruhé musíte dlužit alespoň 500 Kč a zatřetí musí být společnost, které dlužíte, součástí sdružení SOLUS. Pokud jednu z těchto podmínek nesplňujete, nemusíte se bát – do SOLUSU se jen tak nedostanete. Na druhou stranu to ale neznamená, že toho můžete zneužít. Své závazky byste měli tak či tak splácet!

Proč vlastně SOLUS existuje?

Co vedlo k tomu, že lidé založili SOLUS? Mnoho firem a bank si stěžovalo, že neznají platební minulost svých klientů. Nevěděli, zda spláceli do teď všechny své závazky řádně, zda mají čistý štít a zda doteď třeba někde nedluží. Často se klidně stávalo, že jeden člověk dlužil několika firmám a ani jedna se o tom nemusela dozvědět. A proto tedy vznikl SOLUS. Pojistka pro firmy, že nebude zbytečně předlužovat své klienty.

A i pro vás je SOLUS přínosem, i když to tak na první pohled nemusí vypadat. Máte totiž jistotu, že se zbytečně nepředlužíte, pokud už budete dlužit hodně, a že se tedy nedostanete do zbytečných finančních problémů.

Nejnovější příspěvky

Podělte se o vaše zkušenosti

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat