skip to Main Content

Stavební spoření: Kde je aktuálně nejvýhodnější?

Dům V Rukou Na Modré Obloze

Spořit si peníze na budoucnost, na vlastní sny nebo jen tak pro jistotu je tou nejlepší formou přípravy. Nikdy nevíte, co se za několik let změní. Můžete zatoužit po vlastním bydlení, založíte rodinu nebo se celá situace otočí a našetřené peníze vám prostě přijdou vhod. A právě stavební spoření je aktuálně nejvýhodnější variantou. I když samozřejmě záleží na vybrané finanční instituci, kde si stavebko zařídíte, je to mnohokrát výhodnější než například nechat peníze na běžném účtu. Kde je aktuálně stavební spoření nejvýhodnější?

První tři místa

Na prvních pozicích ve výhodnosti se aktuálně se svými spořícími produkty řadí Raiffeisen Stavební spořitelna, Modrá pyramida stavební spořitelna a Českomoravská stavební spořitelna. U všech těchto tří společností se setkáte s úrokem až 3,576 % ročně. To znamená, že se vám každý rok zhodnotí vaše peníze o 3,576 %. Takový úrok nezískáte u žádného jiného nerizikového finančního produktu.

Nejlepší stavební spoření
Nejlepší stavební spoření – První tři místa

Jakou částku ideálně odkládat?

Ovšem svou roli hraje také konečná částka a měsíční úložka. Nevyplatí se ani příliš málo ani moc. Pokud byste si například odkládali pouze 300 Kč měsíčně, dosáhli byste na maximálně 0,9 %. Naopak při částce 6 000 Kč měsíčně by sice konečná naspořená částka činila až 455 000 Kč, ovšem s úrokem pouze 1,7 %.

Proto je nejvýhodnější spořit si 1 700 Kč měsíčně. Při takové částce získáte jak nejvýhodnější úrokovou sazbu, tak i nejvyšší státní příspěvek a nejekonomičtější výsledek. Podle zvolené spořitelny může výsledná naspořená suma při této částce činit od 131 000 Kč až po 136 340 Kč.

Jak dlouho se spoří?

Co už ale neovlivníte, tak je délka spoření. Stavební spoření se totiž tradičně uzavírá na 6 let. Po tuto dobu musíte pravidelně odkládat smluvenou sumu peněz.

Spořit můžete na měsíční bází tak, že posíláte měsíčně zvolenou úložku, nebo na roční bázi, kdy pošlete celkovou sumu za celý kalendářní rok najednou. To už je na vás. Ovšem 6 let je standard.

S tím je potřeba počítat. Možná se to teď nezdá, ale je to poměrně dlouhá doba. Může se toho hodně změnit. Proto je dobré stavební spoření pečlivě promyslet.

Nejnovější příspěvky

Podělte se o vaše zkušenosti

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat