skip to Main Content

Vydělávat přes sociální sítě můžeš i Ty!

Jak Vydělat Peníze Na Instagramu A Facebooku

Fenomén sociálních sítí je čím dál aktuálnější. Kdo nemá založený účet na některé z nich, jako by nežil. V České republice je nejznámější Facebook a Instagram, kdy se Instagram každým dnem dere do popředí. Právě totiž na Instagramu lze získat placené spolupráce a začít díky svému profilu vydělávat!

Pojďme se podívat, jak takový příjem z Instagramu si představit, co to vše obnáší a jak nastartovat svou kariéru.

Možnosti, jak si lze přivydělat na Instagramu

První si uvedeme pár možností, které vám Instagram nabízí.

Dostávat zaplaceno můžete na základě prodeje vašich produktů či služeb. Pokud vlastníte svou značku nebo vedete vlastní firmu či si přivyděláváte prodejem, můžete své produkty či služby inzerovat na této sociální síti a zajistit tak větší prodej.

Ne všichni však vlastní svou značku či se věnují prodeji. Proto se pojďme podívat na další možnosti, jak lze finančně těžit z Instagramu.

Další možností jsou spolupráce s firmami. Společnosti vás osloví s nabídkou, která může obnášet i finanční ohodnocení ze strany firmy. Z vaší strany se poté očekává propagace produktů či služeb společnosti.

Takovéto spolupráce není lehko sehnat. Můžete vyčkávat až si vás nějaká společnost najde či zkusit oslovit někoho jako první.

Může se jednat o spolupráci, kdy získáte pouze zdarma produkt či službu. Také ale můžete získat jednorázovou finanční odměnu za sdílení či si ujednat dlouhodobou spolupráci na více měsíců a získávat tak pravidelné finanční odměny. Některé firmy vám vytvoří také vás vlastní kód, který pokud nějaký zákazník použije na jejich eshopu, získáte zisk z prodeje.

Jak se stát atraktivním pro firmy?

Teď, když už znáte formy, jak si lze na Instagramu přivydělat, zajisté vás napadá, jak se stát atraktivním a získat spolupráce.

  • Najděte si svůj lifestyle

Nesnažte se kopírovat souseda či slavného zpěváka. Najděte si svůj lifestyle, svůj styl a věnujte se tomu, co vás baví. Sdílejte to. Ukažte lidem vás život. Předávejte hodnotu. Předávejte hodnotu v tom, co vás baví a co je vašim životem.

Nesnažte se přidávat posty o něčem, s čím nemáte žádné zkušenosti ani spojitost. Pokud nenávidíte běhání a sport, nesdílejte to a neběhejte. Pokud milujete vaření, foťte recepty a inspirujte.

Váš profil by měl odrážet váš život, předávat nějakou hodnotu, ať už to budou kvalitní fotky, které zaujmou nebo popisky, které předají nějaké informace.

  • Buďte konzistentní

Teď, když už víte, na čem svůj profil založíte, je důležitá také konzistence.

Sdílejte pravidelně, nebojte se neúspěchu a nevzdávejte se. Nic nebylo postaveno přes noc. Tak nečekejte, že díky jednomu postu se zviditelníte natolik, že si o vás firmy utrhají ruce. Vyčkejte a každý den, nebo alespoň obden sdílejte.

Konzistence je klíčem téměř ke všemu, což platí také o sociálních sítích.

  • Buďte přirození

Nezapomínejte, že i přesto, že spousta lidí ukazuje na sociálních sítích jen růžově zalitý život, lidé chtějí vidět přirozenost. Chtějí vidět, že i vy sem tam něco po..pokazíte. Že jste také jen lidi, kteří se ale přes všední nezdary snaží žít co nejlepší život a předávat to dále. Proto naopak neukazujte pouze negativní věci a nevyužívejte Instagram jako prostředí pro vaše stěžování.

Váš profil by měl odrážet váš život i s nezdary, ale většinu by měli tvořit posty inspirující a pozitivní.

Nejnovější příspěvky

Podělte se o vaše zkušenosti

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat