skip to Main Content

Zelená hypotéka – O co se jedná?

Obrázek úsporného Domu

Hypoték je mnoho druhů a konkrétně „Zelená hypotéka” má již také delší historii.

Pojem „Zelená“ nám dává prostor pro jistou představu a snad každý si patrně vybaví přírodu. Je tomu tak. Program Státního fondu životního prostředí je již ve třetí fázi a slouží k podpoře lepší ochrany našeho životního prostředí a ke snížení emisí skleníkových plynů.

Zelená hypotéka a kvalita bydlení

Samozřejmě s tím souvisí i kvalita bydlení občanů, přínosem je i zlepšení celkového vzhledu našich měst a jiných zabydlených lokalit. Program se týká nejen rodinných domů, ale také i bytových domů. Žadatelé o dotace mohou být fyzické osoby, ať už podnikající či nepodnikající, družstva, společenství vlastníků atd.

Účel zelené hypotéky

Dotace k tomuto účelu jsou právě přístupny např. při financování touto hypotékou. Účelem je možnost zafinancovat tímto způsobem stavbu rodinného domu s nízkou energetickou náročností, na instalaci solárních termických a fotovoltaických systémů, zateplení domů atd.

Více informací o programu je možné zjistit na stránkách Státního fondu životního prostředí. Zájemce může o dotaci požádat nejen před zahájením výstavby takového domu, který splňuje kritéria pro tento program, ale i během realizace či po dokončení výstavby nebo rekonstrukce domu. Žádosti se mohou podávat i u banky, kde o úvěr požádáte, a ta s vámi probere i další důležité informace. Dotace jsou samozřejmě vypláceny až po realizaci výstavby či způsobilých opatření vedoucích k úspoře energie.

Garance zelené hypotéky

Hypotéka pro tento účel garantuje svým klientům (fyzickým osobám) možnost mimořádné splátky ve výši dotace a další možností je i bezplatné nedočerpání úvěru, taktéž do výše dotace z tohoto programu. S tím souvisí i různé akční nabídky úrokových sazeb k těmto hypotékám od různých bank.

Pokud máte v plánu investovat do svého bydlení v rámci vylepšení energetické náročnosti, je tato cesta velmi výhodná.

Nejnovější příspěvky

Podělte se o vaše zkušenosti

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat